Şanlıurfa’daki Orman Yangınının Sebebi Belli Oldu!

Şanlıurfa Orman Bölge Müdürlüğü'nün ormanlık alanında bugün öğle saatlerinde meydana gelen olayda, kötü niyetli kişilerce çıkarılan küçük çaplı bir yangın, yetkililerin hızlı müdahalesi sayesinde büyümeden kontrol altına alındı.

featured

Şanlıurfa Orman Bölge Müdürlüğü’nün ormanlık alanında bugün öğle saatlerinde meydana gelen olayda, kötü niyetli kişilerce çıkarılan küçük çaplı bir yangın, yetkililerin hızlı müdahalesi sayesinde büyümeden kontrol altına alındı.

Olay, saat 12.10 civarında Şanlıurfa Orman Bölge Müdürlüğü’nün çevresinde gerçekleşti. Kısa sürede yayılmaya başlayan yangın, çevredeki vatandaşların haber vermesiyle birlikte Şanlıurfa Orman İşletme Müdürlüğü’ne bağlı 7/24 görev yapan Yangın İlk Müdahale Ekipleri harekete geçti.

Şans eseri olay yerinde bulunan ekipler ve tüm kurum personeli, yangının çıktığı ilk anda müdahale ederek alevleri kontrol altına almayı başardı. Bu hızlı müdahale sayesinde herhangi bir can kaybı veya mal kaybı yaşanmadan yangın, yaklaşık 20 dakika içinde etkisini yitirdi.

Yangın İlk Müdahale Ekipleri, olayın hemen ardından soğutma çalışmalarına başladı ve şu anda yangın tamamen kontrol altına alınmış durumda. Ekipler, bölgedeki soğutma ve güvenlik çalışmalarını tamamlayarak ormanlık alanı tam anlamıyla kontrol altında tutmaya devam ediyor.

Yangının kötü niyetli şahıslar tarafından bilinçli olarak çıkarıldığı şüphesi üzerine yetkililer, olayla ilgili yaptığı açıklamada;

Şanlıurfa Orman Bölge Müdürlüğü civarında saat 12.10 sularında kötü niyetli şahıslarca kasten çıkarılan küçük çaplı yangına Şanlıurfa Orman İşletme Müdürlüğü’ne bağlı 7/24 zaman esaslı görev yapan Yangın İlk Müdahale Ekiplerimiz ve tüm kurum personellerinin yangının çıktığı ilk anda müdahale ederek herhangi bir zayiat oluşmadan saat 12.30’da çok kısa sürede yangını kontrol altına almıştır. Soğutma çalışmaları bitmek üzeredir.

Vatandaşların duyarlılığı ve yangına hızlı müdahalenin, orman yangınları gibi doğal felaketlerin kontrol altına alınmasında ne kadar önemli olduğunu bir kez daha gösterdiği bu olay, orman yönetimi ve yangınla mücadele ekiplerinin titiz çalışmaları sayesinde olaysız bir şekilde sonuçlandı.

0
g_l_mseme
GÜLÜMSEME
0
mutlu
MUTLU
0
_a_kin
ŞAŞKIN
0
_zg_n
ÜZGÜN
0
s_n_rl_
SİNİRLİ
Şanlıurfa’daki Orman Yangınının Sebebi Belli Oldu!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir