Şanlıurfalı Çiftçilere Tohum Desteği!

Şanlıurfa Valiliği'nden yapılan açıklamada, Tarım Arazilerinin Etkinleştirilmesi Projeleri kapsamında Akçakale, Eyyübiye ve Harran ilçelerinde; "Mercimekler Şanlıurfa'dan Türkiye'ye Dağılıyor" projesi uygulanmaya başlayacak.

featured

Şanlıurfa Valiliği’nden yapılan açıklamada, Tarım Arazilerinin Etkinleştirilmesi Projeleri kapsamında Akçakale, Eyyübiye ve Harran ilçelerinde “Mercimekler Şanlıurfa’dan Türkiye’ye dağılıyor projesi uygulanmaya başlayacak.

Tarım arazilerinin etkinleştirilmesi projeleri kapsamında Şanlıurfa Valiliği çiftçiler için önemli projeler geliştirdi. Bunlardan biri de; Akçakale, Eyyübiye ve Harran ilçelerinde “Mercimekler Şanlıurfa’dan Türkiye’ye dağılıyor” projesi.

Proje ile Akçakale, Eyyübiye ve Harran ilçelerinde 160 bin dekar alanda üretim için 2.100 ton sertifikalı mercimek tohumu dağıtılacak. Projenin toplam bütçesinin 40 Milyon TL olacağı ve 20 Milyon TL devlet desteği olmak üzere %50 çiftçi katkısıyla projenin yürütüleceği ifade edildi.

Şanlıurfa Valisi Salih Ayhan, “Tarım ve hayvancılık alanında geliştirilecek projelerin bu bölgenin insanına bugün ve gelecekte büyük katkılar sağlayacağını biliyoruz. Bizler çiftçilerimize güveniyor, bugün attığımız bu adımın bir kıvılcım olacağına inanıyoruz” dedi.

Şanlıurfalı Çiftçilere Tohum Desteği!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

Gap Times ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!