Şanlıurfalı Judocuların Hedefi Ay-Yıldızlı Forma

Şanlıurfa'da, "Judoyla spora başla" projesi kapsamında eğitim alarak Minikler Türkiye Judo Şampiyonası'ndan 3 gümüş ve 6 bronz madalyayla dönen sporcular, uluslararası müsabakalarda Türkiye'yi ay-yıldızlı formayla temsil etmeyi hedefliyor.

featured

Şanlıurfa’da, “Judoyla spora başla” projesi kapsamında eğitim alarak Minikler Türkiye Judo Şampiyonası’ndan 3 gümüş ve 6 bronz madalyayla dönen sporcular, uluslararası müsabakalarda Türkiye’yi ay-yıldızlı formayla temsil etmeyi hedefliyor.

Türkiye Judo Federasyonu tarafından başlatılan “Judoyla spora başla” projesi kapsamında okullarında spora yönlendirilen ardından Haliliye Belediyesi desteğiyle düzenlenen kursa katılan dezavantajlı çocukların hayatı sporla değişti.

Ailelerine yardım etmek için çeşitli işlerde çırak olarak çalışan yaşları 10-12 arasında değişen 10 çocuk, yaklaşık bir yıllık çalışmanın ardından geçen ay Afyonkarahisar’da düzenlenen Spor Toto Minikler Türkiye Judo Şampiyonası’nda 3 gümüş ve 6 bronz madalya kazandı.

Devteşti Mahallesindeki Haliliye Belediyesinin Spor ve Yaşam Merkezi’nde çalışmalarına devam eden ve Türkiye Olimpiyat Hazırlık Merkezi seçmelerine gitmeye hak kazanan Şanlıurfalı judocular, ay-yıldızlı formayla başarılar hedefliyor.

Şanlıurfalı Judocuların Hedefi Ay-Yıldızlı Forma

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

Gap Times ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!