Şanlıurfa’ya 974 Kütüphane Kazandırıldı!

Şanlıurfa'da, "Kütüphanesiz Okul Kalmasın" projesi kapsamında meslek lisesi öğrencileri tarafından yapılan mobilya, raf, dolap ve okuma masalarıyla okullarda 974 yeni kütüphane oluşturuldu.

featured

Şanlıurfa’da, “Kütüphanesiz Okul Kalmasın” projesi kapsamında meslek lisesi öğrencileri tarafından yapılan mobilya, raf, dolap ve okuma masalarıyla okullarda 974 yeni kütüphane oluşturuldu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan öncülüğünde başlatılan, Milli Eğitim Bakanlığı ile Kültür ve Turizm Bakanlığı desteğiyle yürütülen proje çerçevesinde Şanlıurfa’da kütüphanesi bulunmayan okullar için çalışma başlatıldı.

İl Milli Eğitim Müdürlüğünce yürütülen proje doğrultusunda, meslek lisesi öğrencileri, mobilya, kitap rafı, dolap ve okuma masaları üretti. Proje kapsamında kentteki okullara 974 yeni kütüphane kazandırıldı.

İl Milli Eğitim Müdürü Fevzi Kurt, okullarında şu an 1433 kütüphane bulunduğunu söyledi.

“Kütüphanesiz Okul Kalmasın” projesinin devam ettiğini belirten Kurt, şöyle konuştu:

“Proje kapsamında 974 yeni kütüphanemizi Şanlıurfa’ya kazandırdık. 1 milyon kitap kütüphanelerimizde mevcut fakat bu sayının artması gerekiyordu. Bunun için de bakanlık bir hedef belirlemişti. Her öğrenci adına 7 kitap hedefi belirlemiştik. Bunun dışında kentimizde bu kitap hedefi için de bir çalışma başlatılmıştı. Şu anda 2 milyon 360 bin kitap, kütüphanelerimize konulmuş durumdu. Bu sayı yetmiyor, bu rakamı yaklaşık 5 milyona ulaştırmayı hedefliyoruz.” dedi.

Şanlıurfa’ya 974 Kütüphane Kazandırıldı!

Yorumlar kapalı.