Şanlıurfa’ya Irak Kürt Bölgesi’nden 2 Tır İnsani Yardım!

Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY), "asrın felaketi" olarak nitelenen Kahramanmaraş'taki depremlerden etkilenen Şanlıurfa'daki afetzedelere 2 tır insani yardım malzemesi ulaştırdı.

featured

Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY), “asrın felaketi” olarak nitelenen Kahramanmaraş’taki depremlerden etkilenen Şanlıurfa’daki afetzedelere 2 tır insani yardım malzemesi ulaştırdı.

İHH Şanlıurfa Temsilciliğinden yapılan açıklamaya göre, IKBY tarafından depremzedeler için başlatılan yardım kampanyası çerçevesinde toplanan yardımlar, Türkiye ve Suriye’ye ulaştı.

Açıklamada görüşlerine yer verilen İHH Şanlıurfa Temsilcisi Behçet Atila, yaptıkları anlamlı yardımlarından dolayı heyete ve bölge insanına teşekkür etti.

irak kurt bolgesel yonetimi destek

Yardımlarda emeği geçenlere dua eden Atila, şunları kaydetti:

“Bu büyük musibette kardeşlerimizi yanımızda görmek acılarımızı kısmen de olsa azaltıyor. Kardeşliğin gereğini yapan herkese teşekkür ederiz, Allah hepsinden razı olsun. Elhamdülillah dünyanın her yerinden Müslümanlar bizi arıyor, acılarımızı paylaşıyor ve yardımlarını gönderiyor. Bu musibetlerden ders çıkararak ümmet bilincini pekiştirmek ve hep diri tutmak lazım.”

0
g_l_mseme
GÜLÜMSEME
0
mutlu
MUTLU
0
_a_kin
ŞAŞKIN
0
_zg_n
ÜZGÜN
0
s_n_rl_
SİNİRLİ
Şanlıurfa’ya Irak Kürt Bölgesi’nden 2 Tır İnsani Yardım!

Yorumlar kapalı.