Haliliye’de ‘Sıfır Atık Dönemi’ Başlıyor

Sıfır Atık Projesi kapsamında Haliliye Belediyesi tarafından Sıfır Atık Market ve geri dönüşüm kutuları hayata geçirildi.

featured

Haliliye Belediyesi ve Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP) tarafından hayata geçirilen Sıfır Atık Projesinin bir parçası olan Sıfır Atık Market ile geri dönüşüm atağı Haliliye’de sürüyor.

Daha temiz ve yaşanılabilir bir Haliliye için ilçe genelinde belirli noktalara kurulan geri dönüşüm kutularıyla geri dönüşüme katkı sağlayan vatandaşlar, bu projeden dolayı duydukları memnuniyeti dile getirdi.

Temizlik İşleri Müdürlüğü bünyesinde yürütülen Sıfır Atık Projesi kapsamında Devteyşti Mahallesi’nde bulunan Şehit İbrahim Halil Yıldırım Parkı içerisine ve Şair Nabi Mahallesi’nde bulunan Buluntu Hoca Parkı içerisine Sıfır Atık Market kuruldu.

‘SIFIR ATIK MARKET’ NEDİR?

Sıfır Atık Market, geri dönüşüme katkı sunmak için vatandaşlar tarafından getirilen atıkların puanlanmasını ve biriken bu puanlarla temizlik ürünleri almalarını sağlıyor.

Haliliye Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından bu merkezlerde düzenli olarak toplanan ve geri dönüşümde kullanılacak atıklar ayrıştırılmak üzere atık dönüşüm merkezlerine götürülüyor.

Haliliye’de ‘Sıfır Atık Dönemi’ Başlıyor

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

Gap Times ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!