Siverek’in İl Olması İçin İmza Kampanyası Başlatıldı!

Şanlıurfa'nın Siverek ilçesinde, Siverek'i İl Yapma ve Kalkındırma Derneği (SİVİL-DER) tarafından imza kampanyası başlatıldı.

featured

Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde, Siverek’i İl Yapma ve Kalkındırma Derneği (SİVİL-DER) tarafından imza kampanyası başlatıldı.

Kampanya kapsamında kentin farklı noktalarında kurulan stantlara gelen vatandaşlar, ad ve soyadlarını yazarak imza atıyor.

SİVİL DER Başkanı Ayhan Ekinci, gazetecilere, Siverek’ten alınan il hakkının iadesi için mücadeleye devam ettiklerini söyledi.

AA 20230119 30032483 30032479 SIVEREKIN IL OLMASI ICIN IMZA KAMPANYASI BASLATILDI

Siverek‘in 1923 yılında il olduğunu belirten Ekinci, şunları kaydetti:

“O tarihlerde Şeyh Sait isyanı bahane edilerek Siverek ilçeye dönüştürüldü. O tarihten bu yana Siverek bir türlü yeniden il hakkını geri alamadı. Biz de yönetim olarak ‘100. yılda 100 bin imza’ kampanyası başlatıp bunu yaygınlaştırmayı hedefliyoruz. Kampanyamız sonucunda topladığımız imzaları ve Siverek’in neden il olması gerektiği konusundaki raporlarımızı öncelikle Cumhurbaşkanımıza daha sonra meclis başkanlığı ile siyasi partilere göndermeyi düşünüyoruz. Biz yaklaşık 33 yıldır Siverek’in il hakkının iadesi için mücadele ediyoruz. Temennimiz Cumhuriyetimizin de 100. yılında 100 bin imza ile sesimizi duyurup il hakkımızı geri almaktır.” dedi.

0
g_l_mseme
GÜLÜMSEME
0
mutlu
MUTLU
0
_a_kin
ŞAŞKIN
0
_zg_n
ÜZGÜN
0
s_n_rl_
SİNİRLİ
Siverek’in İl Olması İçin İmza Kampanyası Başlatıldı!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir