Siverek’te Deleme Geleneği Yaşatılıyor!

Şanlıurfa'nın Siverek İlçesinde Deleme (Topaç) Şenliğinde öğrenciler birinci olmak için ter döktü. Bir hafta süren şenliğin sonunda en uzun deleme çevirmeyi başaran öğrencilere törenle ödülleri verildi.

featured

Şanlıurfa’nın Siverek İlçesinde Deleme (Topaç) Şenliğinde öğrenciler birinci olmak için ter döktü. Bir hafta süren şenliğin sonunda en uzun deleme çevirmeyi başaran öğrencilere törenle ödülleri verildi.

Siverek Gülabibey İlkokulu idaresi tarafından bu yıl 1’incisi düzen Sınıflar Arası Topaç (Delame) Şenliğinde öğrenciler birinci olmak için ter döktü. Bir hafta süren şenliğin sonunda en uzun topaç çevirmeyi başaran öğrencilere törenle ödülleri verildi.

Ödül törenine Siverek Milli Eğitim Müdürümüz Nuri Kapanoğlu, Şube Müdürleri ve öğrenciler katıldı. Törende kısa bir konuşma yapan İlçe Müdürümüz Kapanoğlu,” Bu şenliği düzenleyen güler yüzlü öğretmenlerime, öğrencilerime çok ama çok teşekkür ediyorum. Amaç çok güzel, teknolojik bağımlılıktan ziyade sokak oyunları ile ilgili yapılan bu çalışmayı örnek alarak ilçe geneline yaymayı amaçlıyoruz. Emeği geçen öğretmenlerime tekrardan çok teşekkür ediyorum” dedi

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Siverek’te Deleme Geleneği Yaşatılıyor!

Yorumlar kapalı.