Sözleşmeli Memurlar Bu Ay Kadrolu Olacak

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Bilgin "Sözleşmeli memurları bu ayın içerisinde kadrolu hale getireceğiz." dedi. Asgari Ücret Tespit Komisyonu'nun aralığın ilk haftasında toplanacağını kaydeden Bilgin ''Asgari ücret artışı enflasyon karşısındaki gerileme etkisini ortadan kaldıracak dedi

featured

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Bilgin “Sözleşmeli memurları bu ayın içerisinde kadrolu hale getireceğiz.” dedi. Asgari Ücret Tespit Komisyonu’nun aralığın ilk haftasında toplanacağını kaydeden Bilgin ”Asgari ücret artışı enflasyon karşısındaki gerileme etkisini ortadan kaldıracak dedi.

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ile Mesleki Yeterlilik Kurumunun 2023 yılı bütçelerinin görüşmeleri başladı.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, bakanlığının 2023 bütçesinin sunumunu yaptı.

Sözleşmeli memurlar bu ay kadroya geçecek

Bilgin, “Sözleşmeli memurları bu ayın içerisinde kadrolu hale getireceğiz. Çalışmayı tamamladık” şeklinde konuştu.

Aralık ayında benim çağrım ile komisyon toplanacak. Asgari ücret artışı, gelirin enflasyon karşısındaki gerileme etkisini ortadan kaldıracak.

EYT düzenlemesini Aralık ayı içerisinde Meclis’e takdim edeceğiz. Şu anda yaş şartını sıfırlarsak emekli olacak 1.5 milyon insan var. Yeni yılda düzenleme uygulanacaktır. 2023 de bu sorunu çözüyoruz.

0
g_l_mseme
GÜLÜMSEME
0
mutlu
MUTLU
0
_a_kin
ŞAŞKIN
0
_zg_n
ÜZGÜN
0
s_n_rl_
SİNİRLİ
Sözleşmeli Memurlar Bu Ay Kadrolu Olacak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir