Spor Engel Tanımaz! Görme Engellilere Spor Kulübü

Şanlıurfa'da yaşayan Fatma ve Mehmet Zaloğlu çifti, kendi oğulları gibi diğer görme engelli çocukları da sporla buluşturmak için 8 branşta ücretsiz eğitim verilen kulüp kurdu.

featured

Zaloğlu çifti, görme engelliler okulunda eğitim gören oğulları Ömer Zaloğlu’nun (17) spor yaparak sosyalleşmesini sağlamak için harekete geçti. Çift, oğullarını, görme engellilere özgü bir takım sporu olan golbol ile tanıştırdı.

Spor yaptıktan sonra oğullarındaki değişimi fark eden çift, diğer görme engelli çocuk ve gençlerin de farklı spor branşlarıyla ilgilenmesi için yaklaşık 2 yıl önce “Işığım Ol Görme Engelliler Spor Kulübü”nü kurdu.

Basketbol, judo, golbol, halter, atletizm ve yüzmenin de bulunduğu 8 branşta ücretsiz eğitim verilen kulüp, görme engelli gençlerden büyük ilgi gördü.

Türkiye çapında müsabakalara katılıp derece alan gençler ise hem ailelerinin hem de kulübün gururu oldu.

Kulüp Başkanı Fatma Zaloğlu, 2 yıl önce kurdukları kulübün ciddi başarılar elde ettiğini, farkındalık oluşturduğunu söyledi.

Kulüp üyesi her bir çocukla adeta aile bağı kurduklarını ifade eden Zaloğlu, bu süreçte en büyük desteği başta eşi olmak üzere engelli çocuk ve gençlerin ailelerinden gördüğünü belirtti.

Spor Engel Tanımaz! Görme Engellilere Spor Kulübü

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

Gap Times ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!