Tüm Askerlik İşlemleri E-Devlet’te Tek Ekranda Yapılabilecek!

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, e-Devlet'e gelecek yeni özellikleri açıkladı. Yapılan açıklamaya göre "Askerliğim" ve "Varis-Muris" isimli özellikler, yakın bir gelecekte vatandaşların hizmetine sunulacağını söyledi.

featured

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, resmi işlerimizi internet üzerinden yapmamızı sağlayan e-Devlet ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Oktay, aktif kullanıcı sayısı 60 milyonu aşan e-Devlet’e yeni özellikler geleceğini açıkladı. Aralarında “Askerliğim” ve “Varis-Muris” gibi özelliklerin yer aldığı yenilikler, yakın bir gelecekte vatandaşların hizmetine sunulacak.

Yüksek memnuniyet oranıyla ilk günden bu yana başarı hikayeleri yazan Dijital Türkiye Kapısı’nı kullanıcı dostu ve her yaştan vatandaşımızı hedefleyen bir yaklaşımla geliştirmeye devam edeceğiz.” ifadelerini kullanan Fuat Oktay, çalışmaların bunlardan ibaret olmayacağını, ilerleyen dönemlerde e-Devlet’in bugünkünden çok daha işlevsel olacağını söyledi.

Varis-Muris hizmetiyle ise veraset işlemlerini kolaylaştıracak

Bugüne dek bir yakını vefat eden vatandaş, ölen kişinin miras ve diğer işlemlerini sürdürebilmek için acısı daha tazeyken notere gitmek zorunda kalıyordu. Varis-Muris hizmeti, veraset işlemlerini kolaylaştırmış olacak. Ancak bu özelliğin vatandaşın notere gidip gitmemesi durumunu nasıl etkileyeceği henüz belli değil. Bizzat bir noterden edindiğimiz bilgilerde, kendilerine ulaşan bir bilgi olmadığı ifade edildi.

Kaynak: Webtekno

Tüm Askerlik İşlemleri E-Devlet’te Tek Ekranda Yapılabilecek!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

Gap Times ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!