Türk Halkına Hakaret Eden Başkan Tutuklandı!

"Ekmek aptal toplumların temel gıda maddesidir" diyen ve gözaltına alınan Ekmek Üreticileri Sendikası Başkanı Cihan Kolivar, tutuklandı. Kolivar'ın Emniyet'teki ifadesinde, ''Ekmek sağlığa zararlıdır demek istedim'' dediği öğrenildi.

featured

“Ekmek aptal toplumların temel gıda maddesidir” diyen ve gözaltına alınan Ekmek Üreticileri Sendikası Başkanı Cihan Kolivar, tutuklandı. Kolivar’ın Emniyet’teki ifadesinde, ”Ekmek sağlığa zararlıdır demek istedim” dediği öğrenildi.

İstanbul’da katıldığı bir televizyon programında kullandığı ifadeler nedeniyle hakkında “Türk milletini, devleti, devletin kurum ve organlarını aşağılamak” iddiasıyla başlatılan soruşturma kapsamında gözaltına alınan Ekmek Üreticileri Sendikası Başkanı Cihan Kolivar, savcılık sorgusunun ardından tutuklandı.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığınca başlatılan soruşturma kapsamında İstanbul Emniyet Müdürlüğü Güvenlik Şubesi ekiplerince gözaltına alınan Kolivar’ın emniyetteki işlemleri tamamlandı.

Gözaltındaki işlemlerinin ardından sağlık kontrolünden geçirilen Kolivar, daha sonra Çağlayan’daki İstanbul Adliyesi’ne gönderildi.

Burada nöbetçi Cumhuriyet savcısı tarafından sorgusu yapılan Kolivar, tutuklanması talebiyle nöbetçi hakimliğe sevk edilmesinin ardından tutuklandı.

CİHAN KOLİVAR NE DEMİŞTİ?

Ekmek Üreticileri Sendikası Başkanı Cihan Kolivar, katıldığı bir televizyon programında “Ekmek aptal toplumların temel gıda maddesidir. Bizim toplum ekmek ile doyduğu için böyle 20 senedir başında yöneticiler duruyor” demişti.

Türk Halkına Hakaret Eden Başkan Tutuklandı!

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

Gap Times ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!