Türkiye İle BAE Arasında 50.7 Milyar Dolarlık Anlaşma İmzalandı!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın bugünkü Birleşik Arap Emirlikleri ziyareti sırasında, Türkiye ile BAE arasında muhtelif alanlarda 13 belge imzalandı ve kabul edildi. Bu anlaşmaların toplam değeri 50,7 milyar dolar.

featured

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın bugünkü Birleşik Arap Emirlikleri ziyareti sırasında, Türkiye ile BAE arasında muhtelif alanlarda 13 belge imzalandı ve kabul edildi. Bu anlaşmaların toplam değeri 50,7 milyar dolar.

Bu çerçevede, Türkiye Cumhurbaşkanı ve BAE Devlet Başkanı’nın başkanlık edeceği bir “Yüksek Düzeyli Stratejik Konsey” kurma konusunda anlaşmaya varıldı. Bu Ortak Mutabakat ile Türkiye ile Birleşik Arap Emirlikleri arasındaki ilişkiler stratejik ortaklık seviyesine çıkarıldı.

Enerji, ulaştırma, altyapı, lojistik, e-ticaret, finans, sağlık, gıda, turizm, emlak, inşaat, savunma sanayii, yapay zeka ve ileri teknolojiler gibi çeşitli alanlarda mevcut iş birliğinin daha da derinleştirilmesi kararlaştırıldı.

Toplamda 50,7 milyar dolar değerindeki bu anlaşmalar, iki ülkenin ekonomik ve stratejik iş birliğinin güçlenmesine katkı sağlamayı hedeflemektedir.

0
g_l_mseme
GÜLÜMSEME
0
mutlu
MUTLU
0
_a_kin
ŞAŞKIN
0
_zg_n
ÜZGÜN
0
s_n_rl_
SİNİRLİ
Türkiye İle BAE Arasında 50.7 Milyar Dolarlık Anlaşma İmzalandı!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir