Twitter, “X” Oldu! X Nedir, Twitter’ın Yeni Hâli Neler Sunuyor?

Elon Musk'ın en büyük hayali gerçekleşiyor, Twitter artık bir süper uygulama olan X'e dönüştü. Peki, X nedir, neler sunuyor?

featured

Elon Musk’ın en büyük hayali gerçekleşiyor, Twitter artık bir süper uygulama olan X’e dönüştü. Peki, X nedir, neler sunuyor?

ylül 2022’de Elon Musk tarafından satın alınan Twitter, aylardır beklenen köklü değişim yoluna girdi. Elon Musk’ın “X” adlı süper uygulama vizyonu çerçevesinde Twitter, X’e dönüştürülüyor.

Dönüşüm, 22 Temmuz 2023’te Elon Musk tarafından verilen ilk işaretlerle başladı. “Düzgün bir logo” tasarlanması halinde X’e geçişin yapılacağını açıkladı. 24 Temmuz’da ise bu dönüşüm resmen başladı. İşte Twitter’ın X’e dönüşmesinin baştan sona hikâyesi:

24 Temmuz TSİ 12.00: Twitter, resmen X oldu!

twitter x

Twitter, 24 Temmuz TSİ 12.00 itibarıyla resmen dünyaya veda etti. Artık X’e dönüştü. Platformdaki Tweet ve benzeri eski ifadeler ise yer almaya devam ediyor. Ancak Twitter giriş ekranında ve uygulama içi logo bulunan alanlarda artık Twitter kuşu yerine X logosu görüyoruz.

twitter

X nedir? İşte Twitter CEO’sunun açıklamaları:

“X, fikirler, ürünler, hizmetler ve fırsatlar için küresel bir pazar yaratan ses, video, mesajlaşma, ödemeler/bankacılık merkezli sınırsız etkileşimin gelecekteki halidir. Yapay zekâ tarafından desteklenen X, hepimizi hayal etmeye başladığımız şekillerde birbirine bağlayacak.

Sevenleri ve eleştirenleri yıllarca Twitter’ı daha büyük hayaller kurmaya, daha hızlı yenilik yapmaya ve büyük potansiyelimizi gerçekleştirmeye itti. X, bunu ve daha fazlasını yapacak. X’in son 8 ayda hızlı lansmanlarımızla şekillendiğini görmeye başladık, ancak daha yeni başlıyoruz.

Bu dönüşümün kesinlikle bir sınırı yoktur. X, her şeyi sağlayabilecek bir platform olacak. Elon Musk ve ben X’i dünyaya getirmek için ekiplerimizle ve ortaklarımızın her biriyle çalışmayı dört gözle bekliyoruz.”

0
g_l_mseme
GÜLÜMSEME
0
mutlu
MUTLU
0
_a_kin
ŞAŞKIN
0
_zg_n
ÜZGÜN
0
s_n_rl_
SİNİRLİ
Twitter, “X” Oldu! X Nedir, Twitter’ın Yeni Hâli Neler Sunuyor?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir