Ulaştırma Bakanı Şanlıurfa’daki Köprüde İncelemede Bulundu

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Şanlıurfa'da bulunan ve Güneydoğunun Ticaret ayağı olan Nissibi Köprüsü'nde incelemede bulundu.

featured

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Şanlıurfa’da bulunan ve Güneydoğunun Ticaret ayağı olan Nissibi Köprüsü’nde incelemede bulundu.

Karaismailoğlu, burada yaptığı açıklamada, Nissibi Köprüsü‘nün Siverek, Şanlıurfa, Adıyaman ve Diyarbakır’ı birbirine bağlayan önemli bir güzergah olduğunu anlattı.

Köprünün vatandaşların hayatını kolaylaştırırken bölge ticareti ve turizmine önemli katkılar yaptığını, yapmaya da devam edeceğini dile getiren Bakan Karaismailoğlu, şöyle devam etti:

“Nissibi Köprüsü’yle saatler süren yolculuklar 2015’te sadece dakikaya düştü. Burası açıldığında Türkiye’nin 3. büyük en uzun köprülerinden bir tanesiydi. Ama 2015’ten bu tarafa geçen 7 yıl zarfında Türkiye’nin dört bir yanında yapılan ve bölgesinin ihtiyacı olan teknolojik köprülerle burası, daha farklı köprüler de olduğu için sıradan köprüye dönüştü. Son 20 yıldır Türkiye geneline yapılmış olan bu muhteşem eserlerden sadece bir tanesi Nissibi Köprüsü.

Karaismailoğlu, “Nissibi Köprüsü’nün toplam uzunluğu 620 metre. Orta açıklığı 400 metre uzunluğunda, 2015’te hizmete girdi. 2015’te hizmete girmesinden bugüne kadar yaklaşık 5 milyon araç burayı kullandı.”

“Buradaki ticaretin hareketliliğini görüyorsunuz”

Yapılan yollar sayesinde bölgenin istihdamı, üretimi, ekonomisi ve ticaretinin gelişme göstermeye başladığını dile getiren Karaismailoğlu, bu eserleri incelemek için bölgeye geldiğini belirtti.

0
g_l_mseme
GÜLÜMSEME
0
mutlu
MUTLU
0
_a_kin
ŞAŞKIN
0
_zg_n
ÜZGÜN
0
s_n_rl_
SİNİRLİ
Ulaştırma Bakanı Şanlıurfa’daki Köprüde İncelemede Bulundu

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir