Erdoğan Açıkladı: Üniversitelere Uzaktan Eğitim Kararı!

Türkiye'yi sarsan Kahramanmaraş merkezli iki depremin ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan, Diyarbakır'da incelemelerde bulundu. Burada bir konuşma yapan Cumhurbaşkanı, ''Üniversitelerimizi yaz aylarına kadar tatil ediyoruz, uzaktan eğitime geçiyoruz.'' dedi. Erdoğan, can kaybının 21 bin 43'e, yaralı sayısının da 80 bin 97'e yükseldiğini duyurdu.

featured

Türkiye’yi sarsan Kahramanmaraş merkezli iki depremin ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan, Diyarbakır’da incelemelerde bulundu. Burada bir konuşma yapan Cumhurbaşkanı, ”Üniversitelerimizi yaz aylarına kadar tatil ediyoruz, uzaktan eğitime geçiyoruz.” dedi. Erdoğan, can kaybının 21 bin 43’e, yaralı sayısının da 80 bin 97’e yükseldiğini duyurdu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “asrın felaketi” olarak nitelenen, Akdeniz, Güneydoğu ve Doğu Anadolu bölgelerindeki 10 ili etkileyen depremlerle ilgili incelemelerde bulunmak üzere Diyarbakır’a hareket etti.

Erdoğan, Kahramanmaraş merkezli depremler nedeniyle üniversitelerde tamamen uzaktan eğitime geçileceğini açıkladı.

Cumhurbaşkanı depremde şu ana kadar 21 bin 43 kişinin hayatını kaybettiğini, 80 bin 97 kişinin de yaralandığı bilgisini verdi. 

Erdoğan’ın buradaki konuşmasından öne çıkanlar:

Pazartesi günü yaşadığımız 7.7-7.6 şiddetindeki depremden etkilenen illerden biri de Diyarbakır’dır. Ülkemizin yakın hafızasındaki en büyük felaket olan 1999 depreminden 3 kat daha büyük 3 kat daha yıkıcı.

1939 Erzincan depreminden de çok daha geniş bir alanda afet olarak hesaplanmaktadır. Büyüklükleri 7’nin üzerinde olan Çankırı, Çanakkale, Gerede, Varto, Mudurnu, Muradiye depremleriyle bu depremin yıkıcılığıyla mukayese etmek mümkün değildir.

0
g_l_mseme
GÜLÜMSEME
0
mutlu
MUTLU
0
_a_kin
ŞAŞKIN
0
_zg_n
ÜZGÜN
0
s_n_rl_
SİNİRLİ
Erdoğan Açıkladı: Üniversitelere Uzaktan Eğitim Kararı!

Yorumlar kapalı.