Viranşehir’de Elektrik Protestolarında 4 Tutuklama!

Şanlıurfa'nın Viranşehir ilçesinde yaşanan elektrik kesintilerini protesto eden 9 çiftçiden 4'ü tutuklandı.

featured

Şanlıurfa’nın Viranşehir ilçesinde yaşanan elektrik kesintilerini protesto eden 9 çiftçiden 4’ü tutuklandı.

Son günlerde Viranşehir ilçesinde elektrik kesintilerinin yaşanması ve çiftçilerin tarlalarını sulayamaması nedeniyle Dicle Elektrik Dağıtım A.Ş.’yi (DEDAŞ) protesto etmek amacıyla 15 Temmuz Cumartesi günü bir araya gelen çiftçiler, yolu lastik yakarak kapattı.

viransehir

Elektrik kesintilerini protesto eden çiftçiler, sorunlarının bir an önce çözülmesi için yetkililere çağrıda bulundu. Bu protesto sırasında kilometrelerce araç kuyruğu oluştu ve jandarma ekiplerinin yolu açmaya yönelik uyarılarına rağmen çiftçiler yolun kapatılmasına devam etti. Bunun üzerine jandarma müdahalede bulundu ve yol yeniden trafiğe açıldı. DEDAŞ’ı protesto etmek amacıyla gösteriye katılan 9 kişi jandarma tarafından gözaltına alınırken, protesto için toplanan kalabalık dağıldı.

Gözaltına alınan 9 şüpheli, jandarmadaki işlemlerinin ardından Viranşehir Adliyesi’ne sevk edildi. Savcılık, çiftçileri “Görevi yaptırmamak için direnme”, “Kamu malına zarar verme” ve “Trafik güvenliğini tehlikeye sokma” suçlamalarıyla Viranşehir Sulh Ceza Hakimliği’ne sevk etti. Mahkeme, çiftçilerden İsmail Akyol, Abdulkadir Yıdızoğulları, Mehmet Yıldızoğulları ve Zafer Keskinbıçaklı’nın tutuklanmasına karar verirken, diğer 5 şüpheli adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

GapTimes

0
g_l_mseme
GÜLÜMSEME
0
mutlu
MUTLU
0
_a_kin
ŞAŞKIN
0
_zg_n
ÜZGÜN
0
s_n_rl_
SİNİRLİ
Viranşehir’de Elektrik Protestolarında 4 Tutuklama!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir